ЦЕНТУМ зустрічає гостей
В червні 2016 року на Дніпропетровщині проходив Всеукраїнський семінар-практикум заступників директорів обласних центрів еколого-натуралістичної творчості та станцій юних натуралістів. В цьому році захід, що був організований Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Дніпропетровським Обласним еколого-натуралістичним центром за темою «Сучасні форми екологічної освіти і виховання в промислово розвинутих регіонах України», проходив на базі кращих позашкільних еколого-натуралістичних закладів освіти Дніпропетровської області.
В останній день семінару-практикуму його господарями став колектив КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Дніпропетровського району», який гостинно розчинив двері заступникам директорів позашкільних еколого-натуралістичних закладів, що приїхали на Дніпропетровщину із різних регіонів України. Серед гостей свята також були присутні: заступник директора національного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді Тараненко В. І., директор обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді Педан Ю. Ф., головний спеціаліст відділу дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Федорченко К.Є., заступник голови райдержадміністрації Дніпропетровського району Степанський О. В., начальник відділу освіти, молоді та спорту Дніпропетровської райдержадміністрації Сафронова Л.Б., заступник директора з наукових питань природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» Трифонова М. В. та інші.
«Вітаємо гостей на нашій святій козацькій землі. Дай Бог вам приємних вражень від наших дивовижних краєвидів, від нашого Центру та нашої праці». З такими словами звернувся до присутніх голова Кіровської селищної Ради Василь Григорович Гезь. З привітальним словом виступив присутній на заході виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Дніпропетровського району Дейнека О.В. В своєму виступі Олександр Валерійович назвав районний еколого-натуралістичний Центр наймальовничішим куточком Дніпропетровської області, який став таким завдяки зусиллям його беззмінного директора Івана Павловича Боярчука та очолюваного ним колективу співробітників. Сам же господар коротко нагадав присутнім історію закладу, що зараз налічує 52 гуртки і майже 800 вихованців, та розповів про форми роботи закладу.
Для учнів шкіл району було проведено майстер-класи з української вишивки, бісероплітіння та екодізайну. Керівники гуртків – Шматченко В. С., Томашевська Н. А., Алексєєва І.М. – разом зі своїми вихованцями підготували також виставки робіт: яскраві вишивки, чудові вироби, картини та панно, зроблені з бісеру та різноманітного природного матеріалу.
Велику зацікавленість учасників семінару-практикуму викликала презентація роботи кінного клубу «Срібна підкова», що провела керівник ради клубу Науменко А. А., розповівши про види діяльності клубу, самим популярним з яких є заняття з іпотерапії. І дорослі, і діти з задоволенням і захопленням подивилися показовий виступ красенів-коней та вихованців клубу. Не менше вражень гості отримали й від відвідування профілактичного центру «Апітерапевт». Прослухавши цікаву розповідь про його роботу, подивившись і навіть посидівши всередині будиночків, в яких відбуваються сеанси апітерапії (сон на вуликах), учасники семінару скуштували меду, медового квасу та інших продуктів бджільництва, що приготували для них господарі.
Після цього гості відвідали навчально-дослідні ділянки, теплиці, акваріум та в живий куточок, ознайомившись з роботою навчально-дослідницького комплексу. Потім всі прослідували до комп’ютерного класу, де педагоги Центру поділилися з колегами своїми напрацюваннями з впровадження в позашкільний навчальний процес інформаційно-комунікаційних технологій.
Наступним пунктом призначення стала актова зала закладу, де відбувся головний робочій захід третього дня Всеукраїнського семінару-практикуму – круглий стіл та презентація діяльності КЗ ЦЕНТУМ за темою: «Співпраця сучасного позашкільного навчального закладу та природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» як шлях до реалізації Концепції загальнодержавної програми збереження біорізноманіття та Програми формування національної екологічної мережі». Доповідачами за темою були завідуюча організаційно-масовим відділом Дем’янова О. В. та науковий співробітник Дніпровсько-Орільського заповідника Ганжа Д. С., якій розповів про рослинно-тваринний світ заповідника та його екологічні проблеми.
Підняті на круглому столі проблеми нікого не залишили байдужим, і свідоцтвом тому було жваве обговорення теми, в якому приймали активну участь всі учасники семінару-практикуму. Бо кому, як не нам – працівникам позашкільних еколого-натуралістичних закладів, знати й розуміти, що майбутнє нашої країни залежить від того, наскільки дбайливо та бережно ми будемо ставитися до нашої рідної землі та її дивовижної природи, та наскільки дбайливими та відповідальними ми зуміємо виховати її наступних господарів – сьогоднішніх школярів, вихованців екологічних та природоохоронних гуртків.
Адміністрація КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Дніпропетровського району»
|