09лютого 2016 року на базі КЗ Ювілейна СЗШ№1 відділом освіти, молоді та спорту Дніпропетровської райдержадміністрації проведено районну науково-практичну конференцію педагогічних працівників з теми «Психолого-педагогічний супровід процесу соціалізації особистості в умовах громадянського суспільства».
Метою конференції було визначити основні напрямки і задачі роботи педагогічних працівників над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» та районним науково-методичним проектом «Соціалізація особистості школярів в умовах сучасного загальноосвітнього закладу сільського району».
В заході взяли участь керівники, заступники керівників, психологи, керівники гуртків, педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів освіти Дніпропетровського району.
Пленарне засідання розпочалося з виступу в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Миколи Шеремета, який у своєму виступі звернув увагу на актуальність проблеми соціалізації учнів у сучасній педагогічній теорії і практиці та необхідність опрацювання даної теми у закладах освіти району.
«Процес соціалізації школярів,- зазначив Микола Олександрович, - об’єднує в собі її соціальну адаптацію та активність, самовираження і самореалізацію. Найважливішим інститутом соціалізації особистості є школа. Тож, зусилля вчителів повинні бути об’єднані спільною метою: допомогти дитині відкрити її життєве покликання, створити всі необхідні умови для її духовного та інтелектуального зростання».
Конференція складалася з двох блоків і розпочалася пленарним засіданням, на якому виступили Конох Ганна – заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ Миколаївська СЗШ І-ІІІ ст. №1, яка в своїй доповіді зазначила на необхідності психолого-педагогічного супроводу процесу формування соціальної компетентності молодшого школяра.
Масалова Вікторія- заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ Любимівська СЗШ, наголосила на тому, що суспільно важливим завданням для школи є забезпечення розбудови такого освітнього простору, у якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень набувала досвіду взаємодії з соціумом.
Пуздря Тетяна- методист КЗ ДР Будинку дитячої творчості, зупинилася у своїй доповіді на основних методах та прийомах створення ситуації успіху як напрямку соціалізації особистості, зазначивши, що у результаті безумовно позитивного ставлення з боку педагога відбувається підвищення самооцінки учня, що сприяє повному розкриттю творчого потенціалу особистості. Впевненість учня у власній цінності для «значимих інших» дає йому можливість для повнішої подальшої самореалізації.
Другий блок складався з роботи за секціями, за якими були закріплені керівники груп- досвідчені психологи району, а саме: Немко Юлія – практичний психолог Новоолександрівської СЗШ, Олійник Тетяна – практичний психолог КЗ Ювілейна ПШ№2,Бойко Людмила – практичний психолог КЗ Партизанська СЗШ, Паленко Юлія – практичний психолог ДНЗ №7 «Івушка».
Кожна з груп мала можливість не тільки теоретично розібрати тему соціалізацію особистості, а й практично понуритися в цей процес і на прикладі, за допомогою різних вправ, переконатися в необхідності більш детально розібратися в даній тематиці.
Велика вдячність організаторам та учасникам науково-пізнавального заходу за активну та творчу роботу під час конференції.
Методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Дніпропетровської райдержадміністрації Нємцева Марія
|