Нинішня ситуація в країні актуалізує активізацію роботи з патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів й зумовлює зростання ролі предмету «Захист Вітчизни» в цьому процесі. Адже, нині, трансформаційні та реформаційні зміни торкнулися усіх сфер соціального буття й не залишили осторонь виховну систему освітянської галузі. Тому виникла необхідність пошуку нових підходів до організації роботи із військово-патріотичного виховання школярів, методологічним підґрунтям якої стала думка відомого українського педагога Олександр Антонович Захаренка : «Патріотами не народжуються, ними стають».
Одним із дієвих засобів реалізації, згаданого вище завдання в умовах Дніпропетровського району, стали інтегровані навчально-виховні заходи з предмету «Захист Вітчизни», старт яким було покладено 4грудня 2014 року на базі КЗ Підгородненська СЗШ №2. Безпосередніми учасниками першого такого заходу, який складався з організаційно-мотиваційного, практичного й підсумкового блоків, стали учні 10-11-их класів Підгородненської СЗШ №2, №3, №4, Підгородненського НВК №1.
Перед початком занять до старшокласників із словами настанови звернулися голова Дніпропетровської райдержадміністрації Підлубний Едуард Станіславович, голова Дніпропетровської райради Жеганський Віталій Володимирович, заступник командира батальйону «Придніпров'я» Карпушин Максим Володимирович, боєць батальйону «Дніпро-1» Безпалько Владислав Вікторович, волонтер «Штабу допомоги пораненим військовослужбовцям» Савчук Галина Василівна.
Отримавши слова підтримки від керівництва району, учні перейшли до практичного блоку занять, метою яких було формування практичних умінь і навичок розбирання і збирання автомата Калашникова та пістолета Макарова; ознайомлення із військовим спорядженням та його практичним використанням; формування практичних умінь і навичок надання першої медичної допомоги пораненим і хворим; виховання почуття взаємовиручки та взаємодопомоги; патріотизму.
Згадані заходи мають системний характер і не обмежуються одноразовими заняттями, а тому 11 грудня на базі Ювілейної СЗШ №1 військових навичок набували старшокласники Олександрівської СШ і Ювілейної СЗШ №1, а 18 грудня на базі Кіровської СЗШ – Горянівської СШ, Кіровської СШ №1, Кіровської СШ №2, Партизанської СШ. В подальшому, в січні-лютому 2015 року, до проекту будуть залучені учні й інших шкіл району.
Значущість цих занять полягає в тому, що в умовах відсутності в закладах освіти необхідної матеріальної бази з предмету , учням надається можливість набути не тільки навичок поводження зі зброєю, а й навчитися надавати першу медичну допомогу, завдяки матеріальному оснащенню, наданому батальйонами «Дніпро-1» та «Придніпров'я», Центром первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровського району.
Набуті практичні знання та навички з предмету « Захист Вітчизни» формують рівень готовності майбутніх випускників до виконання конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни.
|